Melodi Çikolata Resmi Blog

Kuruyemişlerin En Tatlı Hali: Drajeler

KURUYEMİŞLERİN EN TATLI HALİ: DRAJELER

Eski zamanlarda yaşamış insanların yeme alışkanlıkları incelendiğinde, yemek sonrası çay veya kahve yanında atıştırmalıklar tükettikleri ve bunu çok önemsedikleri görülür. Evlerine gelen misafirlerine de mutlaka bu tür atıştırmalıklardan ikram etmişlerdir. Bu atıştırmalıklar bazen kuru üzüm, fındık, fıstık bazen de bademdir. Günler geçtikçe yeni yeme alışkanlıklarının ortaya çıkmış, farklı kültürlerden besinler yiyeceklerimiz arasında yerini almıştır.

Drajeler de bu şekilde tüketilen atıştırmalıkların düzenlenmesi ve dönüştürülmesi ile oluşturulmuştur. Fındık, fıstık, badem benzeri kuru yemişlerin üzeri farklı çikolata türleriyle kaplanarak bu tatlılar oluşturulur.

Günümüzde en çok kahve yanında tüketilen bu atıştırmalıklar oldukça revaçtadır. Bayramlarda çocukların peşinde koştukları, aldıktan sonra da tekrar tekrar yemek istedikleri şekerlerdendir.

Acı mı, Tatlı mı? Sütlü mü? Bitter mi?

Resital Çakıl Draje ürünü incelemek ve satın almak için tıklayın.

Bitter bir tutkudur. Bazı insanlar acı tabirini kullansa da bitter, severleri için inanılmaz bir tattır. Bitterin portakal, böğürtlen ya da vişne gibi meyvelerle uyumuyla oluşturulan drajeler de damaklarda eşsiz bir tat bırakır.

Mavi Badem Şekeri ürünü incelemek ve satın almak için tıklayın.

Neden diğer Çikolatalar değil de Drajeler?

Bir doğum günü partisi düzenlediniz diyelim, önce doğum günü çocuğu mumlar üfler, pastalar kesilir, ardından da küçük atıştırmalıklar drajeler ikram edilir. Limonata ya da benzeri içeceklerin yanında verdiği eşsiz rayiha ile de drajeler ağızda enfes bir tat bırakır.

Prestij Böğürtlen Aromalı Draje Çikolata (Sipariş vermek için tıklayın)

Kültürümüzde diğer özel günlerde, yıldönümlerinde ya da hasta ziyaretlerine giderken eli boş gidilmez. Mutlaka bir hediye ile gidilir ki bu da genellikle çikolatadır. Drajeler hediyelik olarak en çok tercih edilen çikolata türlerinden biridir.

Eskiden bazı yaşlı dedeler ve nineler ceplerinde her zaman bir avuç draje bulundururlar, herhangi bir yerde bir çocuk görseler hemen ceplerindeki drajelerden çocuğa verir, çocuğu sevindirirlerdi. Belki de, siz de o çocuklardan biriydiniz. Şimdi eğer siz de küçük bir çocuğun gözlerinde bir tutam mutluluk görmek istiyorsanız, bu sütlü atıştırmalıklarla, tıpkı size yaptıkları gibi siz de bir çocuğu sevindirebilirsiniz.

Peki, ya Siz Melodi Çikolatalarını hala denemediniz mi?

Klasik draje severler için resital çakıl, mavi badem şekeri, bitter fındık, sütlü fıstık draje; meyveli sevenler için de sütlü portakal, vişne, bitter portakal draje, böğürtlenli draje ve karışık badem çeşitleriyle Melodi çikolata hizmetinizde.


Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...